مرجع تخصصی آموزش، مشاوره و استقرار مدیریت فرایند

پروژه طراحی، تحلیل و بهبود فرایندها پارک فناوری پردیس

مدلسازی فرایند پارک فناوری پردیس

پروژه طراحی، تحلیل و بهبود فرایندها پارک فناوری پردیس

پارك فناوري پرديس به‌عنوان مهم‌ترين و بزرگترين پارك فناوري كشور با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي در سال 1384 در زيرمجموعه نهاد رياست‌جمهوري و با همكاري تعدادي از دانشگاه‌ها و مراكز علمي – پژوهشي كشور با هدف تجاري‌سازي دستاوردهاي فناوران و ايجاد بستر مناسب براي رشد فناوري و توسعه بازار شركت‌هاي دانش‌بنيان تاسيس شد.
به عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تاکنون بیش از 240 واحد فناور دانش‌بنیان از بین بیش از 1900 متقاضی در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، زیست‌فناوری، فناوری نانو، مواد جدید، مکانیک و اتوماسیون به عضویت پذيرفته شده و اين واحدهاي فناور توانسته‌اند مراکز تحقیق یا دفاتر طراحی و مهندسی خود را در پارک فناوري پرديس ايجاد و مستقر نمايند.

در این پروژه تیم جهان مدیر به شناسایی، طراحی، تحلیل و بهبود فرایندهای پرداخته و سند تحلیل و طراحی را جهت مکانیزاسیون فرایندهای مرتبط در بستر bpms آماده نمود.

سند تحلیل و طراحی سندی جهت تبادل میان مدلسازی (تحلیلگر) و پیاده سازی (bpms کار) است تا پیاده سازی بدون نیاز به مصاحبه و جمع آوری اطلاعات بتواند فرایند را در bpms ساخته و اجرا کند. در این سند جزئیات کامل از جمله ظاهر فرم، نوع فیلدها و شرح آنها، نقش ها، قوانین کسب و کار و … و هر آنچه جهت پیاده سازی در بستر bpms لامز است بیان می شود.

در قرارداد ارائه خدمات مشاوره فرایندها به پارک فناوری پردیس، خدمات صورت گرفته به شرح زیر اعلام می‌شود:

 1. تدوین منشور پروژه
 2. تشکیل کارگروه
 3. تشکیل کمیته مدیریت فرایندها
 4. دستورالعمل و روش اجرایی توسعه سیستم‌های مبتنی بر فرایند و تدوین روش اجرایی و دستورالعمل و استانداردها در ارایه مستندات به تیم پیاده‌ساز (انتخاب و يا طراحي روش تبادل تيم تحلیل فرایندها با تيم پياده ساز)
 5. برگزاری دوره آموزشی مدیریت فرایندهای کسب و کار ba
 6. ارایه ملاک و شاخص‌های ارزیابی سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار (ارزيابي تکنولوژي)
 7. تدوین سند تحلیل و طراحی و شناسنامه برای بیش از ده فرایند از جمله فرایند برنامه‌ریزی سالانه، فرایند جذب و پذیرش و … بر اساس تحلیل وضع موجود و طراحی وضع مطلوب
 8. برگزاری جلسات شناسایی فرایندهای پارک در برخی واحدهای سازمانی
 9. شناسایی لیست فرایندهای موجود جایزه مصطفی
 10. ارائه لیست فرایندهای پیشنهادی جایزه مصطفی
 11. ارائه آسیب شناسایی اولیه و راهکار پیشنهادی برای مجموعه جایزه مصطفی
 12. مدلسازی بیش از 8  فرایند

مدلسازی فرآیند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا