مدلسازی و بهبود فرایندها

اعضاء تیم ما با داشتن سابقه طولانی در حوزه مدلسازی و بهبود فرایندهای کسب و کار از تجربیات فوق­ العاده­ای در این زمینه برخوردار است.

خدمات ما در حوزه مدلسازی و بهبود فرایندها

آماده سازی سازمان

آماده ­سازی سازمان شامل آموزش، فرهنگ­ سازی، طراحی مسابقه و پوستر و در گیر کردن کارکنان و برگزاری سمینار ها و ورک شاپ برای مدیران و کارکنان و مواردی از این دست می ­باشد.

Rs-service

طراحی معماری فرایند و مدلسازی فرایند

طراحی معماری فرآیندهای کسب و کار را می‎توان به عنوان یک مدل بصری و سلسله مراتبی از فرآیندهای یک سازمان تعریف نمود. معماری فرآیند یک طرح مهم تجاری است که تصمیم گیرندگان را هدایت نموده و استراتژی‎ها را به اجرا درمی‎آورد.

Rs-service

مدلسازی وضع موجود فرآیندها و تدوین شناسنامه فرایند

در این مرحله از طریق انجام مصاحبه با خبرگان حوزه و مدیران طی یک برنامه زمان بندی، فرایندهای وضع موجود بر اساس استاندارد BPMN نسخه ۲ مدلسازی و شناسنامه فرایندی برای هر فرایند تهیه می‌شود. کامل ترین استاندارد مدلسازی فرایند در جهان است و تقریباً تمام سازمان های خوب دنیا فرایندهای خود را با استاندارد BPMN مدلسازی می­کنند و تقریباْ تمام BPMSهای خوب دنیا استاندارد BPMN را به عنوان ابزار مدلسازی فرایند خود انتخاب کرده ­اند.

Rs-service

آسیب شناسی و تحــلیل وضع موجود فرآیندها

آسیب شناسی و تحــلیل وضع موجود فرآیندها. روش‌های انجام تحلیل به دو دسته تقسیم می‌شوند که بر اساس توافق با کارفرما هر یک از آنها در پروژه قابل انجام است.

روش‌های تحلیل کیفی
روش‌های تحلیل کمی

در نهایت ۳ اتفاق اصلی بر روی فرایندهای تحلیل شده می­تواند رخ دهد:

نیاز به بهبود دارند BPI: BUSINESS PROCESS IMPROVEMANT
نیاز به بازطراحی دارند BPR: BUSINESS PROCESS REDESIGN
آماده پیاده سازی هستند.

Rs-service

بهــبود فرآیندها و طراحی فرایندهای وضع مطلوب

هدف این مرحله شناسایی تغییرات در فرایند برای کمک به حل مسائلی است که در فازهای قبلی شناسایی شده است و به سازمان کمک می­کند که به اهداف عملکردی خود برسد.

بازطراحی فرآیندها در دوحالت انجام می­شود:

وقتی فرآیند از ابتدا خوب طراحی نشده است.
وقتی که فرآیند از ابتدا خوب طراحی شده ‌است اما گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و یا تغییرات ایجاد شده در ساز وکار قانونی، نیاز به بازطراحی فرآیند در جهت بهبود آن را به وجود آورده است.

طراحی مجدد و تحلیل فرایند ارتباط بسیار نزدیکی دارند و گزینه‌های جدید تغییرات پیشنهادی، قبلاً با استفاده از تکنیک‌های آنالیز فرایند تجزیه و تحلیل شده­اند. در نهایت امیدوار‌کننده­ترین گزینه‌های تغییر که ترکیب شده­اند، منجر به طراحی مجدد فرایند می‌شوند.

Rs-service

چرا در مدلسازی و بهبود فرایند ما را انتخاب می کنید

Rs-service

تیم تخصصی مدلسازی

در شرکت ما بر خلاف اغلب شرکت های دیگر افراد تیم مدلسازی و تحلیل فرایند با نرم افزارهای BPMS و مکانیزاسیون فرایند آشنایی بالایی دارند.

Rs-service

تجربه بالای مدلسازی

ما تا به حال بیش از ۳۰۰۰ فرایند با استاندارد BPMN 2.0 مدلسازی کرده ایم.
Rs-service

شیوه مدلسازی

تنها وقتی که مدلسازی با رویکرد پیاده سازی باشد قابل تعذیه در BPMS است.

چند موضوع مهم

برای مدلسازی از کامل ترین استاندارد دنیا BPMN 2.0 و در تحلیل فرایندها از به روزترین تکنیک ها استفاده می کنیم.

در پروژه های مدلسازی ضمن اینکه مسیر انجام کار را استاندارد می کنیم شاخص هایی را ارائه می دهیم تا مشخص شود بهتر از کدام فرایند شروع کنیم

برای مدلسازی فرایند از ابزاری استفاده می کنیم که ضمن اتصال به معماری فرایند و چارت سازمانی به شما قدرت تحلیل فرایند را می دهد.

با بهره گیری از مدل های مرجع مطرح دنیا چند گام جلوتر از رقبا خواهید بود. این الگوها مربوط به بهترین‌ صنایع حوزه کسب ‌وکارتان هستند.

برخی از پروژه هایی که در حوزه پروژه های مدلسازی انجام داده ایم

پروژه مدلسازی فرایند
پروژه مدلسازی فرایند