مرجع تخصصی آموزش، مشاوره و استقرار مدیریت فرایند

مدلسازی فرآیند

خدمات ما در حوزه مدلسازی فرایندها

اعضاء تیم ما با داشتن سابقه طولانی در حوزه مدلسازی و بهبود فرایندهای کسب و کار از تجربیات فوق­ العاده­ای در این زمینه برخوردار است.

آماده ­سازی سازمان شامل آموزش، فرهنگ­ سازی، طراحی مسابقه و پوستر و در گیر کردن کارکنان و برگزاری سمینار ها و ورک شاپ برای مدیران و کارکنان و مواردی از این دست می ­باشد.

طراحی معماری فرآیندهای کسب و کار را می‎توان به عنوان یک مدل بصری و سلسله مراتبی از فرآیندهای یک سازمان تعریف نمود. معماری فرآیند یک طرح مهم تجاری است که تصمیم گیرندگان را هدایت نموده و استراتژی‎ها را به اجرا درمی‎آورد.

در این مرحله از طریق انجام مصاحبه با خبرگان حوزه و مدیران طی یک برنامه زمان بندی، فرایندهای وضع موجود بر اساس استاندارد BPMN نسخه ۲ مدلسازی و شناسنامه فرایندی برای هر فرایند تهیه می‌شود.
کامل ترین استاندارد مدلسازی فرایند در جهان است و تقریباً تمام سازمان های خوب دنیا فرایندهای خود را با استاندارد BPMN مدلسازی می­کنند و تقریباْ تمام BPMSهای خوب دنیا استاندارد BPMN را به عنوان ابزار مدلسازی فرایند خود انتخاب کرده‌­اند.

آسیب شناسی و تحــلیل وضع موجود فرآیندها. روش‌های انجام تحلیل به دو دسته تقسیم می‌شوند که بر اساس توافق با کارفرما هر یک از آنها در پروژه قابل انجام است.

  • روش‌های تحلیل کیفی
  • روش‌های تحلیل کمی

در نهایت ۳ اتفاق اصلی بر روی فرایندهای تحلیل شده می­تواند رخ دهد:

  • نیاز به بهبود دارند BPI: BUSINESS PROCESS IMPROVEMANT
  • نیاز به بازطراحی دارند BPR: BUSINESS PROCESS REDESIGN
  • آماده پیاده سازی هستند.

هدف این مرحله شناسایی تغییرات در فرایند برای کمک به حل مسائلی است که در فازهای قبلی شناسایی شده است و به سازمان کمک می­کند که به اهداف عملکردی خود برسد.

بازطراحی فرآیندها در دوحالت انجام می­شود:

  • وقتی فرآیند از ابتدا خوب طراحی نشده است.
  • وقتی که فرآیند از ابتدا خوب طراحی شده ‌است اما گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و یا تغییرات ایجاد شده در ساز وکار قانونی، نیاز به بازطراحی فرآیند در جهت بهبود آن را به وجود آورده است.

طراحی مجدد و تحلیل فرایند ارتباط بسیار نزدیکی دارند و گزینه‌های جدید تغییرات پیشنهادی، قبلاً با استفاده از تکنیک‌های آنالیز فرایند تجزیه و تحلیل شده‌­اند. در نهایت امیدوار‌کننده‌­ترین گزینه‌های تغییر که ترکیب شده‌­اند، منجر به طراحی مجدد فرایند می‌شوند.

چند موضوع مهم

آماده ­سازی سازمان شامل آموزش، فرهنگ­ سازی، طراحی مسابقه و پوستر و در گیر کردن کارکنان و برگزاری سمینار ها و ورک شاپ برای مدیران و کارکنان و مواردی از این دست می ­باشد.

در پروژه های مدلسازی ضمن اینکه مسیر انجام کار را استاندارد می کنیم شاخص هایی را ارائه می دهیم تا مشخص شود بهتر از کدام فرایند شروع کنیم.

برای مدلسازی فرایند از ابزاری استفاده می کنیم که ضمن اتصال به معماری فرایند و چارت سازمانی به شما قدرت تحلیل فرایند را می دهد.

با بهره گیری از مدل های مرجع مطرح دنیا چند گام جلوتر از رقبا خواهید بود. این الگوها مربوط به بهترین‌ صنایع حوزه کسب ‌وکارتان هستند.

چرا در مدلسازی و بهبود فرایند ما را انتخاب می کنید

تیم تخصصی مدلسازی

در شرکت ما بر خلاف اغلب شرکت های دیگر افراد تیم مدلسازی و تحلیل فرایند با نرم افزارهای BPMS و مکانیزاسیون فرایند آشنایی بالایی دارند.

تجربه بالای مدلسازی

ما تا به حال بیش از ۳۰۰۰ فرایند با استاندارد BPMN 2.0 مدلسازی کرده‌ایم.

شیوه مدلسازی

تنها وقتی که مدلسازی با رویکرد پیاده‌سازی باشد قابل تغذیه در BPMS است.

پروژه‌های مدلسازی

برخی از پروژه هایی که در حوزه پروژه‌های مدلسازی انجام داده‌ایم.

درخواست مشاوره و جلسه

درصورت درخواست مشاوره، فرم زیر را تکمیل کنید.

لطفاً یک عدد بزرگتر یا برابر با 1 وارد کنید.
نیازتان را به ما بگویید(ضروری)

پیمایش به بالا