با الگوهای فرایندی توسعه چشم انداز و استراتژی بر اساس الگوی APQC آشنا شوید.

بر اساس چارچوب APQC گروه های فرایندی   توسعه چشم انداز و استراتژی عبارتند از:

تعریف مفهوم کسب و کار و چشم انداز دراز مدت، و توسعه استراتژی کسب و کار و مدیریت ابتکارات استراتژیک

فرآیندهای این دسته به ایجاد دیدگاه، مأموریت و اهداف استراتژیک تمرکز می کنند و به ایجاد اقداماتی برای اطمینان از این که سازمان در مسیر مورد نظر حرکت می کند، متمرکز می شود.

سومین گروه فرایند در فرایندهای” توسعه چشم انداز و استراتژی ” اجرا و سنجش ابتکارات استراتژیک است. ابتکارات استراتژیک، وسیله ای است که از طریق آن یک دیدگاه به عمل تبدیل می شود. ابتکارات استراتژیک مجموعه ای از پروژه ها و برنامه های گزینشی محدود در خارج از فعالیت های عملیاتی روزمره سازمان، برای کمک به سازمان در دستیابی به عملکرد هدفمند است.

DEVELOPE
DEVELOPE

در این ویدئو به مباحث زیر مبتنی بر APQC پرداخته می‌شود:

  • ایجاد یک چارچوب مفهومی از فعالیت کسب و کار سازمان و دیدگاه استراتژیک با کاربرد درازمدت
  • سازماندهی قابلیت های داخلی، و همچنین نیازها و خواسته های مشتری، برای شناسایی مناسب است که می تواند برای پیشبرد یک ساختار مفهومی از فعالیت‌های کسب و کار سازمان مورد استفاده قرار گیرد.
  • تجزیه و تحلیل رفتار با توجه به اثرات خارجی و تغییرات گسترده در چشم انداز بازار انجام می شود.
  • توسعه بیانیه مأموریت سازمان، استراتژی و طراحی کسب و کار.
  • بیانیه‌ای مختصر ایجاد کنید که ماموریت سازمان را به روشنی بیان می کند و اهداف عملی را برای استقرار چشم‌انداز استراتژیک مشخص می کند.
  • مشخص کردن گزینه های استراتژیک با تطبیق این گزینه ها با قابلیت های داخلی سازمان.
  • ایجاد یک طرح سازمانی و شناسایی اهداف با توسعه استراتژی در سطوح عملکردی و عملیاتی.
  • مدیریت ابتکارات استراتژیک، از توسعه از طریق، انتخاب، اجرا و ارزیابی
  • اجرای و نظارت بر پروژه های استراتژیک که از اهداف بلند مدت پشتیبانی می کنند.
  • انتخاب مناسب ترین پروژه ها و تدوین اقدامات برای ارزیابی تاثیر آنها.

[aparat id=”wL3Zv”]

[fusion_button link=”https://as11.asset.aparat.com/aparat-video/c1c2978e740623f53086704351b0125b9251595-720p__64823.mp4″ title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]می‌خوام دانلود کنم[/fusion_button]

 

برای هر کسب و کار، ۱۲ الگوی دیگر نیز وجود دارد که ویدئوهای کوتاه رایگان آن‌ها در این قسمت است اما برای دریافت پکیج کامل ۱۳ الگوی برای سیستمی‌سازی و رشد پایدار کسب و کارتان از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

«به کمک مدیران‌تان سیستم‌های مورد نیاز کسب  کارتان را شناسایی با توانمندی‌ کارکنان‌تان آن‌ها را طراحی و اجرا کنید»”

[/fusion_text][fusion_button link=”https://jahanmodir.com/product/13-%d8%a7%d9%84%da%af%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1/” text_transform=”” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”flat” bevel_color=”” border_width=”” size=”xlarge” stretch=”no” shape=”round” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”shake” animation_direction=”left” animation_speed=”0.4″ animation_offset=””]آشنایی کامل با ۱۳ الگوی کسب و کار[/fusion_button][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.