13 توسعه و مدیریت قابلیت های کسب و کار

/, رشد پایدار, ویدئوها/13 توسعه و مدیریت قابلیت های کسب و کار

13 توسعه و مدیریت قابلیت های کسب و کار

الگوی توسعه و مدیریت قابلیت های کسب و کار مبتنی بر APQC

این حوزه مرتبط  با انجام فعالیت‌هایی از یک سازمان است که بنیان و پایه عملکرد موفق سازمان در تمام در یک کسب و کار به عنوان سیزدهمین حوزه در APQC است. توانایی های تعریف شده در PCF عبارتند از: مدیریت فرایند کسب و کار؛ برنامه و مدیریت پروژه؛ مدیریت کیفیت؛ مدیریت تغییر؛ معیار سنجش؛ سلامت محیط زیست و مدیریت ایمنی؛ و مدیریت دانش.

در چارچوب APQC حوزه فرایندی الگوی توسعه و مدیریت قابلیت های کسب و کار شامل ایجاد و مدیریت بالادستی برای مدیریت فرایندها. چارچوب های مدیریت فرآیندهای را  منظم و مدیریت کنید، فرآیندهای کسب وکار را تعریف کنید، مدیریت فرآیندها را استقرار دهید، بهبود فرآیندهای کسب و کار، مدیریت سرمایه گذاری‌ها، دارایی‌ها، محصولات، کسب و کارها و برندها، همراه با پروژه های مرتبط که همگی یک برنامه را تشکیل می دهند، مدیریت ویژگی‌های سازمانی که با کیفیت خروجی ارتباط دارند، تعیین الزامات کیفیت ارزیابی ارتباط بین عملکرد و الزامات کیفیت، مدیریت فعالیت‌های تا منتطبق، اطمینان از اجرا و نگهداری سیستم مدیریت کیفیت سازمانی، برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای تغییرات، اطمینان از بهبود در روند تغییر، ایجاد و اداره یک استراتژی برای مدیریت عملکرد سازمانی، ارزیابی عملکرد فرآیندهای داخلی، و همچنین سازمان به عنوان یک کل، تعیین تأثیرات بهداشت محیط و ایمنی محیط زیست، ایجاد و اجرای برنامه HSE، آموزش کارکنان عملکرد HSE. نظارت و مدیریت برنامه HSE.

APQC 1

در این ویدئو مبتنی بر APQC به مباحث زیر پرداخته می‌شود:

  1. مدیریت فرآیندهای کسب و کار(ایجاد و حفظ مدیریت فرآیند، تعریف و مدیریت چارچوب های فرآیند، تعریف فرآیند ها، مدیریت عملکرد فرآیندها، بهبود فرآیندها)
  2. مدیریت پورتفولیو، برنامه و پروژه (مدیریت پورتفولیو،‌ مدیریت برنامه ها، مدیریت پروژه ها)
  3. مدیریت کیفیت سازمانی(تعیین الزامات کیفیت، ارزیابی عملکرد به الزامات، مدیریت عدم انطباق، اجرا و نگهداشت سیستم مدیریت کیفیت سازمان (EQMS))
  4. مدیریت تغییرات(برنامه ریزی برای تغییر، طراحی تغییر، اجرای تغییر، حفظ و نگهداری بهبود)
  5. توسعه و مدیریت قابلیت مدیریت دانش (KM) در سطح سازمان (توسعه استراتژی مدیریت دانش، ارزیابی قابلیت های مدیریت دانش)
  6. سنجش و الگوبرداری (ایجاد و مدیریت استراتژی عملکرد سازمانی، الگوبرداری عملکرد، ارزیابی عملکرد فرآیند)
  7. مدیریت ایمنی و  بهداشت محیط (EHS) (تعیین تأثیرات ایمنی و بهداشت محیط، توسعه و اجرای برنامه های وظیفه ای EHS، آموزش و پرورش کارکنان وظیفه ای، کنترل و مدیریت برنامه مدیریتی EHS وظیفه ای)

 

می‌خوام دانلود کنم

 

برای هر کسب و کار، 12 الگوی دیگر نیز وجود دارد که ویدئوهای کوتاه رایگان آن‌ها در این قسمت است اما برای دریافت پکیج کامل 13 الگوی برای سیستمی‌سازی و رشد پایدار کسب و کارتان از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

«به کمک مدیران‌تان سیستم‌های مورد نیاز کسب  کارتان را شناسایی با توانمندی‌ کارکنان‌تان آن‌ها را طراحی و اجرا کنید»”

[/fusion_text]

آشنایی کامل با 13 الگوی کسب و کار
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

توسط |2018-10-15T07:20:43+00:00فوریه 24th, 2018|تثبیت, رشد پایدار, ویدئوها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سید احمد دلیری
من، سید احمد دلیری مدرس و مشاور مدیریت فرایندهای کسب وکار، باور دارم هر شرکت و سازمانی با آگاه‌سازی مدیران و توانمندسازی کارکنان خود ـ از طریق ایجاد رویکرد سیستمی و بااستقرار مدیریت فرایندهای کسب و کارـ می‌تواند مسیر رشد و تعالی را در پیش گیرد. با استقرار BPM، کسب وکارتان را سیستمی و سازماندهی کنید تا از نتایج شگفت‌انگیز آن استفاده کنند. مدرس، مشاور، ارزیاب و ناظر در پروژه‌های استقرار مدیریت فرایندهای کسب و کار در سازمان‌ها و مجموعه‌های: وزارت راه‌ و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، شهرداری تهران، فن‌نیرو، صنایع فلزی ایران، ……… مدیر پروژه‌های مدیریت فرایند و تحلیل و طراحی سامانه‌های ملی کشور

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

سلسه رويدادهاي کسب و کار براي مديران و صاحبان کسب و کار
close-image