الگوی اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها مبتنی بر APQC

این حوزه مرتبط با طراحی، ساخت، خرید و مدیریت دارایی های تولیدی و غیر تولیدی به عنوان دهمین حوزه در APQC است.

در چارچوب APQC حوزه فرایندی الگوی اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها شامل گرو‌ه‌های فرایندی ساخت و خرید دارایی های غیر تولیدی برای سازمان، بدست آوردن و ساخت دارایی‌های غیر تولیدی که سود و زیان کسب و کار را به دست نمی آورند، مفهوم سازی و تحقق بخشیدن به دارایی های سود و درآمد مانند ماشین آلات، ابزار، کارخانه ها و غیره، مدیریت مراحل برای به دست آوردن دارایی‌ها از جمله مدیریت سرمایه، برنامه ریزی، برنامه ریزی و نظارت بر ساخت و ساز، حفظ دارایی های تولیدی از طریق برنامه ریزی، مدیریت و عملکرد کارهای پیشگیرانه، روال و تعمیر و نگهداری حیاتی است.

در این ویدئو به بر مبتنی بر APQC مباحث زیر پرداخته می‌شود:

  1. برنامه ریزی و اکتساب دارایی‌ها (توسعه استراتژی و چشم انداز بلند مدت ، برنامه ریزی امکانات، تدارک فضای کاری و امکانات، مدیریت عملیات امکانات)
  2. طراحی و ساخت دارایی‌های مولد (مدیریت برنامه سرمایه برای دارایی‌های مولد، طراحی و برنامه ریزی ساخت و ساز دارایی، زمانبندی و اجرای کار ساخت و ساز، مدیریت ساخت دارایی‌ها)
  3. نگهداری دارایی‌های مولد (برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات دارایی ها، مدیریت نگهداری و تعمیرات دارایی ها ، اجرای نگهداری و تعمیرات دارایی‌ها )
  4. مرتب کردن دارایی‌ها (توسعه استراتژی خروج، منقضی کردن دارایی‌های مولد، فروش دارایی‌ها ، واگذاری دارایی‌ها ، مدیریت کالاهای خطرناک و ضایعات )

[aparat id=”lsdja”]

دانلود کنید

 

برای هر کسب و کار، ۱۲ الگوی دیگر نیز وجود دارد که ویدئوهای کوتاه رایگان آن‌ها در این قسمت است اما برای دریافت پکیج کامل ۱۳ الگوی برای سیستمی‌سازی و رشد پایدار کسب و کارتان از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

«به کمک مدیران‌تان سیستم‌های مورد نیاز کسب  کارتان را شناسایی با توانمندی‌ کارکنان‌تان آن‌ها را طراحی و اجرا کنید»”

آشنایی کامل با ۱۳ الگوی کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.