نصب نرم افزار bizagi

آموزش دانلود و نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)

بیزاجی یکی از نرم افزار‎های مربوط به مدیریت فرآیندهای کسب و کار است. در این مطلب با شیوه دانلود و نصب نرم افزار بیزاجی آشنا خواهید شد.

برای دریافت برنامه Bizagi Studio، می‎توانید مستقیما از وب سایت رسمی ‎Bizagi استفاده نموده و این نرم افزار را دانلود نمایید. استفاده محدود از بیزاجی استودیو نیازی به لایسنس ندارد و تا ۲۰ کاربر می توانید نسخه زبان انگلیسی را استفاده کنید.

این بخش نحوه دانلود آخرین نسخه از نرم افزار بیزاجی را توضیح می‎دهد.

 • ابتدا به صفحه رسمی بیزاجی یعنی com بروید و روی Login کلیک نمایید.
 • برای دسترسی به صفحه پورتال خود، ثبت نام کرده و وارد شوید. هنگامی‎ که صفحه سرویس حساب‎ها ظاهر می‎شود، اطلاعات مربوط به شریک یا مشتری مجاز را وارد نمایید.

همچنین ممکن است اعتبار نامه‎هایی تحت عنوان دسترسی رایگان به منابع (یعنی نه مشتری هستید و نه شریک) در قسمت سرویس‌های Bizagi.com وارد نمایید. بسته به نوع اعتبارتان، ممکن است لازم باشد مجددا روی صفحه اصلی Bizagi.com کلیک نمایید.

 • ابتدا روی Products و سپس روی Studio کلیک کنید:

 • به پایین صفحه بروید تا دکمه دانلود را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید.

دانلود باید به طور خودکار شروع شود. هنگامی‎که دانلود به اتمام رسید، می‎توانید از تأیید نصب و اینکه به اندازه کافی دانلود کرده‎اید اطمینان حاصل نموده و از نصب کننده رسمی ‎استفاده نمایید.

 • نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)

پیش از آغاز نصب نرم افزار Bizagi اطمینان حاصل نمایید که پیش نیازهای زیر مهیا شده است:

 • نصب ویندوز ۲۰۱۲ R2
 • نصب Microsoft .NET Framework ورژن‎های ۳.۵ و ۴.۵
 • نصب IIS با استفاده از مشخصات ذیل

http://help.bizagi.com/bpm-suite/en/index.html?iis_installation.htm

 • نصب SQL Server 2014

از قسمت help می توانید تمام اطلاعات تکمیلی را متناسب با آخرین نسخه نصب نرم افزار bizagi بررسی بفرمایید. روی لینک زیر بزنید:

http://help.bizagi.com/bpm-suite/en/index.html?scs_trial.htm

حال که نیازهای سیستمی مهیا شده‎اند و نصب کننده رسمی ‎Bizagi Studio را دانلود نموده‎اید مراحل زیر را برای نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)، دنبال نمایید.

نکته : اگر می‎خواهید برای نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi) از پایگاه داده پیشفرض یعنی SQL Server Express 2017، استفاده نمایید، به یاد داشته باشید که نمی‎توانید SQL Server Express 2017 را هنگامی‎ که C ++ Redistributable 2017 نصب شده، نصب نمایید. پس لطفا قبل از نصب پایگاه داده پیشفرض، C ++ Redistributable 2017 را حذف نموده و در فرصتی دیگر مجددا اقدام به نصب آن نمایید.

 1. نصب کننده را با حقوق مدیریتی و با عنوان administration اجرا کنید.

آموزش دانلود و نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)

۲. زبان مورد نظر خود را برای نصب انتخاب نمایید.

نکته: هر زمان که نصب کننده تشخیص ‎دهد راه اندازی مجدد(reboot) در دستگاه شما مورد نیاز است، یا پیش نیاز ۴.۵ .NET آن از دست رفته است، قبل از ادامه کار از شما می‎خواهد که راه اندازی مجدد انجام دهید. در این مورد جای نگرانی وجود ندارد و پس از راه اندازی مجدد، نصب کننده به طور خودکار فرآیند نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi) را در جایی که از آن خارج شده بود، از سر می‎گیرد.

 1. در پنجره Welcome روی دکمه Next کلیک کنید.
 2. شرایط قرارداد لایسنس Bizagi Studio را مرور کرده، آنها را بپذیرید و در نهایت روی Next کلیک نمایید.
 3. یک پایگاه داده برای استفاده نرم افزار، انتخاب کنید. اگر SQL Server در حال حاضر نصب است، نصب کننده بیزاجی می‏تواند آن را تشخیص دهد.

اگر پایگاه داده SQL Server را نصب نکرده باشید، برای نصب محلی SQL Server Express 2017، گزینه‎ی مربوطه را انتخاب کنید(یعنی انتخاب گزینه « Install SQL Server Express 2017»).

توجه: هنگام نصب SQL Server Express 2017،  اعتبار پیش فرض برای دسترسی به آن به شرح زیر است:

 • LOGIN : sa
 • PASSWORD: BizagiBPM123

آموزش دانلود و نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)

توجه: SQL Server Express 2017 با ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ سازگار نیست. با این وجود همچنان می‎توانید Bizagi Studio را نصب و یک نسخه سازگار SQL Server را نیز نصب نمایید.

اگر یک پایگاه داده سازگار نصب نکرده‎اید، گزینه ” Skip this step (I will install the database later or use Oracle)” را انتخاب نموده و فرآیند نصب نرم افزار بیزاجی را ادامه دهید. این گزینه به این معنی است: «گذر از این مرحله (بعدا پایگاه داده را نصب کرده یا از اوراکل استفاده می‌کنم). اما اگر یک پایگاه داده سازگار با SQL Server نصب کرده‎اید، می‎توانید گزینه ” Verify access to a SQL Server database already installed” به معنی “تأیید دسترسی به پایگاه داده SQL Server که قبلا نصب شده است” را انتخاب نمایید.

اما اگر یک پایگاه داده SQL Server نصب کرده‎اید، می‎توانید گزینه “تأیید دسترسی به پایگاه داده SQL Server که قبلا نصب شده است” را انتخاب کنید(Verify access to a SQL Server database already installed).

برای استفاده از گزینه دوم، باید مطمئن شوید که نام کاربری و گذرواژه‎ای که (احراز هویت SQL Server) برای اتصال به پنجره بعدی لازم است را دارا هستید. پس از ورود اطلاعات، برای تأیید اتصال، لاگین شوید.

همچنین می‎توانید هنگام نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi) از این مرحله صرف نظر نمایید (مثلا اگر از یک پایگاه داده اوراکل استفاده می‎کنید). اما به هر حال توجه داشته باشید که برای ایجاد یک پروژه در بیزاجی، بعدا بایستی تنظیمات مناسب را برای پایگاه داده خود انجام دهید.

 1. اگر می‎خواهید نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi) را در مسیر پیش فرض (“C: \ Program Files \ …”) انجام دهید، روی Next کلیک کنید. در غیر این صورت، برای انتخاب یک مکان دیگر، روی Browse کلیک نموده و مسیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 1. بررسی تنظیمات: اگر نمی‎خواهید که بیزاجی وجود یک نسخه جدید را بررسی کرده و اطلاع رسانی کند، این مورد را در پنجره زیر بررسی نمایید. اما برای اینکه بیزاجی به شما در مورد به‎روزرسانی‎ها اطلاع رسانی نماید، مطمئن شوید که کادر Check for updates تیک خورده و سپس روی Next کلیک نمایید.
 2. فرآیند نصب را شروع کنید. در پنجره روی دکمه Install کلیک نمایید تا نصب ادامه یابد.

نکته: بیزاجی اجزای مورد نیاز خود از جمله Microsoft .NET Framework نسخه ۴.۶.۱ (که به نوبه خود، اجزای دیگری مانند Visual C ++ 2010 دارد) را در صورتی که از قبل نصب نشده باشند، نصب خواهد نمود.

پنجره بعدی پس از کامل شدن نصب نرم افزار بیزاجی ظاهر می‎شود.

آموزش دانلود و نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)

حال روی Finish کلیک کنید. توجه داشته باشید که این نصب برای کارکرد مناسب نیاز به راه اندازی مجدد دارد.

هنگام راه اندازی نرم افزار بیزاجی، توجه داشته باشید که ممکن است از شما خواسته شود مدارک حساب کاربری www.bizagi.com خود را وارد نموده و به این ترتیب از تمام منابع آنلاین رایگان و پشتیبانی ارائه شده توسط بیزاجی بهره‎مند شوید.

پیشنهاد می کنم مقاله گزارش های بیزاجی (Bizagi) را نیز مطالعه کنید.

مرحله بعد چیست؟

پس از اتمام نصب نرم افزار بیزاجی(Bizagi)، می‎توانید از گزینه Launch Bizagi Studio option استفاده کنید و یا به سادگی از یک میانبر دسکتاپ برای اجرای Bizagi Studio استفاده نمایید. حال می‎توانید یک پروژه جدید بیزاجی ایجاد نموده و به این ترتیب کار خود را آغاز نمایید.

برای این کار کافیست یک پروژه ایجاد کنید تا وارد ۷ مرحله ساخت فرایند نرم افزار Bizagi شوید. این هفت مرحله عبارتند از:

 1. ساخت فرایند
 2. ایجاد data model
 3. طراحی فرم
 4. تعییین قواعد کسب و کار
 5.  تخصیص کاربران
 6. integration
 7. اجرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.