مرجع تخصصی آموزش، مشاوره و استقرار مدیریت فرایند

شماره تماس دفتر: ۰۲۱۸۶۰۵۱۵۹۸

شروع پروژه مدلسازی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌ گهر

پروژه مدلسازی شرکت گل‌ گهر

شروع پروژه‌‌ای دیگر در منطقه معدنی گل‌ گهر سیرجان

معرفی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌ گهر

شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌ گهر در سال ۱۳۹۱ در منطقه صنعتی گل‌گهر واقع در ۵۵ کیلومتری شهرستان سیرجان تأسیس شد. مأموریت شرکت تولید 3.7 میلیون تن آهن‌اسفنجی به روش میدرکس و 3 میلیون تن فولاد به روش اسلب نازک و نورد ورق گرم جهت تولید انواع ورق‌های کیفی و تجاری می‌باشد.
شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر سازمانی سرآمد، تکمیل‌کننده زنجیره تولید در منطقه گل‌گهر و عرضه‌کننده محصولات فولادی در مسیر خلق ارزش‌های ماندگار برای تمامی ذینفعان است که در آینده نزدیک به تولید رقابتی محصولات فولادی، جذب و هدایت سرمایه‌ها و حمایت مؤثر از صنایع پایین‌دستی خواهد رسید.
با بهره‌گیری از دانش و فناوری روز دنیا و توان داخلی برای تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس مگا مدول گوهر در سال 1395 و مگا مدول کوثر در سال 1397 به عنوان دومین واحد تولیدی آهن اسفنجی به بهره‌برداری رسید، این دو واحد به عنوان پیشرفته‌ترین واحدهای تولید آهن و فولاد در سطح کشور مطرح می‌باشند.

شرح پروژه مدلسازی و تحلیل فرآیندهای شرکت مذکور

پروژه مدلسازی و تحلیل فرآیندها در یک سازمان با آموزش و همراه‌سازی مدیران ارشد شرکت آغاز می‌شود. یکی از بازوهای موفقیت هر پروژه مدیریت فرآیند در شرکت داشتن حمایت مدیران ارشد سازمان از این پروژه است.
در گام دوم استخراج معماری فرآیندها از طریق بررسی اسناد سازمان و برگزاری جلسات حضوری با مدیران و روسای شرکت انجام می‌شود. معماری فرآیندها در سه سطح کلان فرایند، گروه فرآیند و فرآیند تهیه، نوع هر کلان فرایند اعم از عملیاتی یا پشتیبانی و مدیریتی مشخص و برای هر فرآیند یک مالک فرایند در نظر گرفته می‌شود.
طبق لیست فرآیندهای استخراج شده و نیاز شرکت تعداد فرآیند مدنظر برای مدلسازی و تحلیل انتخاب و جلسات مربوطه با حضور مشاور، نماینده واحد سیستم‌ها و مالک فرآیند برگزار می‌شود. در این جلسات مدل فرآیند در نرم‌افزار Visual Paradigm رسم و اطلاعات تکمیلی یک فرآیند اعم از شناسایی ذینفعان، عارضه‌های فرایند، ریسک‌ها و شاخص‌های آن در سندی تحت عنوان شناسنامه فرآیند تکمیل می‌شود.
به علت وجود داده فرآیندها در این شرکت تحلیل فرآیندها از نوع کمی و روش فرآیندکاوی استفاده می‌شود. بدین ترتیب که اطلاعات از نماینده واحد فناوری اطلاعات دریافت و در نرم‌افزار مورد تایید شرکت اطلاعات وارد و گلوگاه‌های فرآیندها مشخص می‌شود. در ادامه مدل و شناسنامه بهبود یافته فرایند تهیه و به کارفرما ارائه می‌گردد.
در تمامی فازهای پروژه اسناد تهیه شده به تایید کارفرما رسیده و سپس فاز بعدی شروع می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا