مرجع تخصصی آموزش، مشاوره و استقرار مدیریت فرایند

شماره تماس دفتر: ۰۲۱۸۶۰۵۱۵۹۸

اتمام فاز دوم پروژه مدلسازی، تحلیل، طراحی و بهبود فرایند شرکت فولاد کویر

اتمام فاز دوم پروژه مدلسازی، تحلیل، طراحی و بهبود فرایند شرکت فولاد کویر

فاز دوم پروژه مدلسازی، تحلیل، طراحی و بهبود فرایندهای انتخابی شرکت فولاد سپید فراب کویر، مستند نمودن وضع موجود فرایندها، شناسایی مشکلات و ریسک های فرایندهای مذکور است.

در این فاز ابتدا وضعیت فرایندها یعنی اثرگذاری آن ها در اهداف استراتژی سازمان مورد بررسی قرار گرفته اند؛ سپس از میان فرایندها با امتیاز بالاتر 100 فرایند جهت مدلسازی و بهبود انتخاب شده است.

برای هر یک از این فرایندهای انتخاب شده جلسه مجزا با حضور خبرگان و مالک هر فرایند، نماینده واحد مهندسی صنایع مجتمع فولاد کویر و مشاوران شرکت توسعه راهکار جهان مدیر جهت رسم مسیر فرایند مربوطه در نرم‌افزار visual paradigm و تکمیل شناسنامه آن برگزار شده است.

قابل ذکر است تمامی فرایندها جهت بررسی ثبت تمامی اطلاعات به واحدهای درگیر در فرایند ارسال و بازخوردهای دریافتی نیز اعمال شده است.

در ادامه فعالیت های فاز دوم این پروژه، نرخ مکانیزاسیون فرایندها در وضع موجود و در وضع بهبود فرایندها محاسبه و ثبت شده است.

یکی از اصلی ترین مستندات تنظیمی در این فرایند سند آسیب شناسی فرایندهای رسم شده است، در این مستند تمامی مشکلات فرایند به کمک خبرگان فرایند، واحد مهندسی صنایع و کارشناسان شرکت جهان مدیر ثبت، اقدامات اجرایی جهت رفع مشکلات موجود در سازمان درج و جهت اجرا به مسئولین مربوطه ارجاع داده می‌شود.

از سری مشکلات جامع در این شرکت که مشابه آن‌ها در اکثر مجموعه‌های کشور نیز مشاهده می‌شود، وجود ارجاعات سلسله مراتبی فعالیت‌ها در سامانه های مورد استفاده و موجود در کشور است. بدین ترتیب که به علت عمودی تعریف شدن مسیرهای ارتباطی در این گونه نرم‌افزارها فعالیت های کم ارزش “ارجاع” میان سمت‌های مختلف سازمان ایجاد شده است.

از دیگر مشکلات شناسایی شده وجود چندین نرم‌افزار برای انجام فرایندها در سازمان است.

با توجه به تجربه تیم مشاوره شرکت جهان مدیر در بررسی بهبود فرایند های سازمان های داخلی و مشاهده نمونه های خارجی همچنین بررسی استانداردهای موجود در دنیا لیست فرایندهایی که نیاز است در سازمان وجود داشته باشد اما در حال حاضر در این شرکت تعریف نشده اند نیز به شرکت مذکور جهت ایجاد و مشخص نمودن سمت های فعال در این فرایندها ارائه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا همکاران من با شما تماس بگیرند:

 

فرم مشاوره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا