12 مدیریت روابط خارجی

/, رشد پایدار, ویدئوها/12 مدیریت روابط خارجی

12 مدیریت روابط خارجی

الگوی مدیریت روابط خارجی مبتنی بر APQC

این حوزه مرتبط  با تقویت روابط خارجی با سهامداران نهاد، از جمله سرمایه گذاران، دولت و صنعت، هیئت مدیره و عموم مردم ،به عنوان دوازدهمین حوزه در APQC است.

در چارچوب APQC حوزه فرایندی الگوی مدیریت روابط خارجی شامل ایجاد مسئولیت مدیریت استراتژیک برای تطبیق قوانین مالی، ارتباطات، بازاریابی و حقوق اوراق بهادار، ایجاد و حفظ روابط با نمایندگان دولت و صنعت،  ایجاد سیاست های مربوط به مدیریت شرکت ها و تصمیم گیری در مورد مسائل عمده شرکت. پیاده سازی رویه های طراحی شده برای ایجاد ارتباط، اعتماد و همکاری، مدیریت برنامه های روابط عمومی از طریق مهارت های کسب و کار و ارتباطات است .  اجازه می دهد تا موثرترین ارتباط دو طرفه در میان سازمان، جامعه مالی و دیگر حوزه ها اعمال کنید و تابع روابط سرمایه گذار را به منظور ارائه اطلاعات بازار به مدیریت شرکت ها جذب کنید.

مدیریت روابط خارجی APQC

مدیریت روابط خارجی APQC

در این ویدئو مبتنی بر APQC به مباحث زیر پرداخته می‌شود:

ایجاد روابط سرمایه گذاران (برنامه ریزی، ایجاد و مدیریت روابط وام دهندگان، برنامه ریزی، ایجاد و مدیریت روابط تحلیل گران، ایجاد روابط با سهامداران)

مدیریت روابط دولتی و صنعتی (مدیریت روابط دولتی،مدیریت روابط با افراد شبه دولتی، مدیریت روابط با گروه های صنعتی و تجاری، مدیریت فعالیت های لابی)

مدیریت روابط با هیئت مدیره (گزارش نتایج مالی، گزارش یافته های ممیزی)

مدیریت مسائل قانونی و اخلاقی (مدیریت سیاست های اخلاقی، مدیریت سیاست های حاکمیت سازمان، توسعه و اجرای قوانین بازدارنده، حصول اطمینان از انطباق، مدیریت مشاوره های خارجی،محافظت از مالکیت معنوی، حل و فصل اختلافات و دعاوی قضایی، ترتیب دادن مشاوره های قانونی، انجام مذاکرات و مستند سازی توافقات/ قراردادها)

مدیریت برنامه های روابط عمومی (مدیریت روابط اجتماعی، مدیریت روابط رسانه ای، مدیریت پایداری سیاسی)

می‌خوام دانلود کنم

برای هر کسب و کار، 12 الگوی دیگر نیز وجود دارد که ویدئوهای کوتاه رایگان آن‌ها در این قسمت است اما برای دریافت پکیج کامل 13 الگوی برای سیستمی‌سازی و رشد پایدار کسب و کارتان از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

«به کمک مدیران‌تان سیستم‌های مورد نیاز کسب  کارتان را شناسایی با توانمندی‌ کارکنان‌تان آن‌ها را طراحی و اجرا کنید»”

آشنایی کامل با 13 الگوی کسب و کار
توسط |2018-10-15T07:15:24+00:00فوریه 14th, 2018|تثبیت, رشد پایدار, ویدئوها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سید احمد دلیری
من، سید احمد دلیری مدرس و مشاور مدیریت فرایندهای کسب وکار، باور دارم هر شرکت و سازمانی با آگاه‌سازی مدیران و توانمندسازی کارکنان خود ـ از طریق ایجاد رویکرد سیستمی و بااستقرار مدیریت فرایندهای کسب و کارـ می‌تواند مسیر رشد و تعالی را در پیش گیرد. با استقرار BPM، کسب وکارتان را سیستمی و سازماندهی کنید تا از نتایج شگفت‌انگیز آن استفاده کنند. مدرس، مشاور، ارزیاب و ناظر در پروژه‌های استقرار مدیریت فرایندهای کسب و کار در سازمان‌ها و مجموعه‌های: وزارت راه‌ و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، شهرداری تهران، فن‌نیرو، صنایع فلزی ایران، ……… مدیر پروژه‌های مدیریت فرایند و تحلیل و طراحی سامانه‌های ملی کشور

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

سلسه رويدادهاي کسب و کار براي مديران و صاحبان کسب و کار
close-image