10 اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها مبتنی بر APQC

/, رشد پایدار, ویدئوها/10 اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها مبتنی بر APQC

10 اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها مبتنی بر APQC

الگوی اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها مبتنی بر APQC

این حوزه مرتبط با طراحی، ساخت، خرید و مدیریت دارایی های تولیدی و غیر تولیدی به عنوان دهمین حوزه در APQC است.

در چارچوب APQC حوزه فرایندی الگوی اکتساب، ساخت و مدیریت دارایی‌ها شامل گرو‌ه‌های فرایندی ساخت و خرید دارایی های غیر تولیدی برای سازمان، بدست آوردن و ساخت دارایی‌های غیر تولیدی که سود و زیان کسب و کار را به دست نمی آورند، مفهوم سازی و تحقق بخشیدن به دارایی های سود و درآمد مانند ماشین آلات، ابزار، کارخانه ها و غیره، مدیریت مراحل برای به دست آوردن دارایی‌ها از جمله مدیریت سرمایه، برنامه ریزی، برنامه ریزی و نظارت بر ساخت و ساز، حفظ دارایی های تولیدی از طریق برنامه ریزی، مدیریت و عملکرد کارهای پیشگیرانه، روال و تعمیر و نگهداری حیاتی است.

در این ویدئو به بر مبتنی بر APQC مباحث زیر پرداخته می‌شود:

  1. برنامه ریزی و اکتساب دارایی‌ها (توسعه استراتژی و چشم انداز بلند مدت ، برنامه ریزی امکانات، تدارک فضای کاری و امکانات، مدیریت عملیات امکانات)
  2. طراحی و ساخت دارایی‌های مولد (مدیریت برنامه سرمایه برای دارایی‌های مولد، طراحی و برنامه ریزی ساخت و ساز دارایی، زمانبندی و اجرای کار ساخت و ساز، مدیریت ساخت دارایی‌ها)
  3. نگهداری دارایی‌های مولد (برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات دارایی ها، مدیریت نگهداری و تعمیرات دارایی ها ، اجرای نگهداری و تعمیرات دارایی‌ها )
  4. مرتب کردن دارایی‌ها (توسعه استراتژی خروج، منقضی کردن دارایی‌های مولد، فروش دارایی‌ها ، واگذاری دارایی‌ها ، مدیریت کالاهای خطرناک و ضایعات )

 

می‌خوام دانلود کنم

 

برای هر کسب و کار، 12 الگوی دیگر نیز وجود دارد که ویدئوهای کوتاه رایگان آن‌ها در این قسمت است اما برای دریافت پکیج کامل 13 الگوی برای سیستمی‌سازی و رشد پایدار کسب و کارتان از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

«به کمک مدیران‌تان سیستم‌های مورد نیاز کسب  کارتان را شناسایی با توانمندی‌ کارکنان‌تان آن‌ها را طراحی و اجرا کنید»”

[/fusion_text]

آشنایی کامل با 13 الگوی کسب و کار
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

توسط |2018-10-15T07:16:17+00:00ژانویه 30th, 2018|تثبیت, رشد پایدار, ویدئوها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سید احمد دلیری
من، سید احمد دلیری مدرس و مشاور مدیریت فرایندهای کسب وکار، باور دارم هر شرکت و سازمانی با آگاه‌سازی مدیران و توانمندسازی کارکنان خود ـ از طریق ایجاد رویکرد سیستمی و بااستقرار مدیریت فرایندهای کسب و کارـ می‌تواند مسیر رشد و تعالی را در پیش گیرد. با استقرار BPM، کسب وکارتان را سیستمی و سازماندهی کنید تا از نتایج شگفت‌انگیز آن استفاده کنند. مدرس، مشاور، ارزیاب و ناظر در پروژه‌های استقرار مدیریت فرایندهای کسب و کار در سازمان‌ها و مجموعه‌های: وزارت راه‌ و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، شهرداری تهران، فن‌نیرو، صنایع فلزی ایران، ……… مدیر پروژه‌های مدیریت فرایند و تحلیل و طراحی سامانه‌های ملی کشور

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

سلسه رويدادهاي کسب و کار براي مديران و صاحبان کسب و کار
close-image