[aparat id=’H2GKV’]


 

‫در این ویدیو به طور خلاصه ‫مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار را بررسی میکنم

‫امروز کمی در ارائه مطالب ‫ سرعت بیشتری خواهیم داشت

تمام کسب‌وکار‌ها فرآیند‌هایی دارند ‫این فرآیندها میتوانند یک درخواست کارت اعتباری، وام، پذیرش دانشجو، یا استخدام کارمند باشند!

‫هر چیزی که باشد، شامل افرادی هستند، ‫شامل قدم‌هایی هستند، ‫و شامل سیستم‌هایی هستند ‫که از آنها استفاده میکنیم تا کارها را انجام دهیم!

در بیشتر کسب‌وکار‌ها و خصوصاً کسب‌وکارهایی که رشد میکنند، ‫فرآیندها میتوانند به هرج‌ومرج کشیده شوند

‫فراموش میکنیم چیزها در کجا قرار دارند ‫خصوصاً زمانی که چیزها را بین بخش‌های مختلف تقسیم میکنیم

‫ما تلاش‌های دیگران را تکرار میکنیم، اشتباه میکنیم ‫و بسیاری از مشکلات دیگری که با فرآیند‌هایمان بوجود می‌آیند

‫مدیریت فرآیند کسب‌وکار ‫در درجه اول یک روش یا متدولوژی است ‫و آن متدولوژی از مجموعه‌ای از سطوح ‫و قدم ها پیروی میکند که ما آنها انجام میدهیم ‫تا به یک فرآیند نگاه کنیم و راهی پیدا کنیم ‫تا آن را بهبود ببخشیم.

‫این به ما کمک میکند تا بتوانیم آن فرآیند را ‫توسط سازماندهی روشی که باید انجامش دهیم قانونمند کنیم ‫و این همچنین به ما کمک میکند تجزیه‌وتحلیل کنیم ‫و ابزاری به ما میدهد تا به هدررفت‌ها و دیگر ناکارآمدی‌ها نگاه کنیم ‫و روش انجام کارهایی که باید انجام دهیم را ساده و موثر کنیم.

قطعاً این فرآیند‌های ما را تأیید نخواهد کرد ‫و این موضوع بارها به اثبات رسیده است ‫و روش‌هایی رسمی مثل “سازمان ناب” و “شش سیگما” هم ‫برای استفاده وجود دارند ‫یا اینکه میتوانید ‫از روش‌های کلی و عمومی‌تر استفاده کنید.

‫علاوه بر این، مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار هم یک تکنولوژی استو تکنولوژی نرم‌افزار مدیریت فرآیند کسب‌وکار ‫به ما کمک میکند تا بر آن فرآیند تأکید کنیم.

‫بنابراین اگر ما اکنون یک فرآیند را تعریف کنیم ‫و یک سیاست کاری داشته باشیم ‫نرم‌افزار فرآیند کسب‌و‌کار میتواند در تأکید روشی ‫که آن سیاست کاری در واقعیت اجرا میشود به ما کمک کند

 

‫با در نظر گرفتن همان متدولوژی، ‫بیایید با طراحی مدل‌سازی شروع کنیم ‫بنابراین، اولین کاری که در متدولوژی انجام میدهیم ‫این است که فرآیند را طراحی میکنیم ‫ابزار‌های تکنولوژیک میتوانند به ما کمک کنند تا به صورت بصری ‫گردش‌کار و اطلاعات را در یک سازمان ترسیم کنیم ‫این ابزار میتوانند اسناد سیاست کاری را تولید کنند ‫و ما میتوانیم آنها را در کتابخانه مرکزی(نرم‌افزار) ذخیره کنیم ‫برای دسترسی سریع!

‫وقتی گردش‌کار خودمان را مدل‌سازی کردیم ‫مرحله بعدی این است که ‫آن را به نمایش بگذاریم یا اجرا کنیم ‫محصولات تکنولوژی نرم‌افزار مدیریت کسب‌و‌کار‫در هسته اصلی خودشان و در کنار دیگر چیز‌ها

‫دارای موتور گردش‌کار هستند.

‫این موتور گردش‌کار ‫اجازه میدهد چه کاری انجام دهیم؟ به ما اجازه میدهد قوانین را سازماندهی کنیم.

‫همان نقشه فرآیند را در نظر بگیرید ‫ما میتوانیم چنین چیزهایی اضافه کنیم ‫چه کسی باید قدم‌ها را اجرا کند،

‫چه گروه یا چه فردی، ‫ممکن است چه زمان تعیین شده‌ای ‫در یکی از قدم‌های گردش کار باشد، ‫و اگر زمان تعیین شده فرا برسد ‫چه کسی باید مطلع شود!

‫آنها ابزارهایی ‫در قالب انجمن‌ها ارائه میکنند ‫تا بتوانیم اطلاعات را ضبط کنیم ‫و اطلاعات را مسیردهی کنیم.

ابزار انجمن‌ها میتوانند ‫با سیستم‌های فعلی کسب‌وکار یکپارچه شوند ‫و داده‌ها را در زمان نیاز ارائه و تزریق کنند

آنها همچنین دارای روش‌ها و مکانیزم‌های هشدار هستند. ‫تا افراد بتوانند با اپلیکیشن‌ها تعامل داشته باشند

‫من میتوانم یک انجمن در مرورگر کامپیوتر خودم ایجاد کنم ‫و شاید مدیر من یک هشدار در تلفن همراه خودش دریافت کند ‫تا این اطلاعات خاص را تأیید کند

نکته مهم آخر اینکه این ابزار در پایش،اندازه‌گیری، و پیگیری فرآیند‌ها به ما کمک میکنند ‫بنابراین دید وسیعی در اجرا به ما میدهند.

‫بنابراین اکنون نه تنها میتوانیم یک آیتم را پیگیری کنیم، ‫ همان طور که یک بسته پستی فکس را پیگیری میکنید، ‫بلکه میتوانیم داده‌ها را انباشته کنیم و فرآیندهای‌مان را ‫از طریق اندازه‌ها، میانگین‌ها، حجم‌ها، و انواع دیگر اطلاعات درک کنیم.

 

‫آخرین مؤلفه نهایی مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار ‫که فلسفه یا به واقع فرهنگ سازمان یا رویکرد است ‫در یک سناریو ایده‌آل، مدیریت فرآیند کسب‌وکار ‫یک نو‌آوری است که توسط مدیریت سازمان شما رهبری میشود ‫و این یک فرهنگ است که سازمان شما آن را میپذیرد ‫تا این متدولوژی ‌ها و تکنولوژی‌ها را به کار ببندد ‫تا کسب‌و‌کارتان را بهبود دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.