شبیه بهترین های کسب و کار تان نشوید

/, رشد پایدار, مقالات/شبیه بهترین های کسب و کار تان نشوید

شبیه بهترین های کسب و کار تان نشوید

شبیه بهترین های کسب و کار تان نشوید

به یکباره شبیه بهترین های کسب و کارتان نشوید

اغلب ما در رسید به اهداف و چشم اندازهای (آرزوهای دست یافتنی) کسب و کاری‌مان عجله داریم و می‌خواهیم به یکباره راه چندین ساله را در کسب و کار طی کنیم. من در مقاله‌های قبلی درباره رشد سریع کسب و کارها و الگوبرداری صحبت کردم

نگاهی به مقالات زیر بیاندازد:

بهترین راه میان‌بر برای رشد کسب و کار

سریع‌ترین ابزار جهانی شدن یک کسب و کار

اما منظور این نیست که این اتفاقات یک شبه و یک دفعه رخ می‌دهد! بله، رشد کسب و کار سریع انجام می‌شود، خیلی سریع‌تر نسبت به حالت معمول و زمان تحقق آن هم خیلی کوتاه‌تر است اما مراحلی دار که باید طی کنید. با استفاده راهکارهایی که به شما در مقالات قبلی معرفی کردم، سعی و خطا را کنار گذاشته و از تجربه و نتایح زحمات دیگرانی که برترین‌های حوزه کسب و کار شما هستند بهره خواهید برد.

برای مثال توجه کنید کودکی که تنها 6 ماه دارد به یکباره نمی‌توان دویدن را به او آموخت، او هنوزه قادر به راه رفتن هم نیست چه برسد به دویدن!

کسب و کارها هم همین شرایط را دارند. ابتدا باید مشخص شود کسب و کار شما در چه سطحی قرار دارد. پیشنهاد می‌کنم مقاله ” اولین قدم برای بهبود در کسب و کار” را مطالعه کنید. سپس با این بهترین الگوها مقایسه کنید.

در مقاله “رهایی از مشکلات با 5 قدم تا سیستم‌سازی”  این گام‌ها را شرح داده‌ام. فاصله وضع موجود خود را با ایده‌آل مقایسه کنید و آن را تحلیل کنید. به این کار تحلیل شکاف می‌گویند. با کمک این اقدامات شما می‌توانید اقدام به برنامه ریزی کنید و تعیین که برای هر سال چه اقدامات و فعالیت‌هایی را در کسب و کار باید انجام دهید، چه بهبود و تغییراتی را باید اجرای کنید تا پس از چند سال از ابتدایی‌ترین سطح کسب و کار به یک کسب و کار جهانی و پیشرو تبدیل شود.

توسط |2018-09-21T10:36:40+00:00سپتامبر 21st, 2018|تثبیت, رشد پایدار, مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سید احمد دلیری
من، سید احمد دلیری مدرس و مشاور مدیریت فرایندهای کسب وکار، باور دارم هر شرکت و سازمانی با آگاه‌سازی مدیران و توانمندسازی کارکنان خود ـ از طریق ایجاد رویکرد سیستمی و بااستقرار مدیریت فرایندهای کسب و کارـ می‌تواند مسیر رشد و تعالی را در پیش گیرد. با استقرار BPM، کسب وکارتان را سیستمی و سازماندهی کنید تا از نتایج شگفت‌انگیز آن استفاده کنند. مدرس، مشاور، ارزیاب و ناظر در پروژه‌های استقرار مدیریت فرایندهای کسب و کار در سازمان‌ها و مجموعه‌های: وزارت راه‌ و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، شهرداری تهران، فن‌نیرو، صنایع فلزی ایران، ……… مدیر پروژه‌های مدیریت فرایند و تحلیل و طراحی سامانه‌های ملی کشور

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

سلسه رويدادهاي کسب و کار براي مديران و صاحبان کسب و کار
close-image